Jak to probíhá

Změna a růst
Koučovací programy zaměřené na pozitivní myšlení. Budování síly vůle. Zvládání krize středního věku.

Jsou zážitky a zkušenosti, na které slova nestačí

Co lze s námi zažít a jak to probíhá?

Tak nejdříve je dobré se spolu potkat :-) Popovídat si a zjistit, jestli si "sedneme". Zjistit co řešíte - jestli se to týká spíše těla, nebo mysli anebo obojího. Z toho vyplyne způsob spolupráce a typ programu, který vám sedne.

 Věnujeme se dvoum hlavním oblastem - tréninku těla a mentálnímu tréninku. Můžete si vybrat programy pro trénink těla anebo pro mentální trénink anebo pro obojí.

Následující text je stručným popisem jednotlivých složek tréninku MojeSíla. Detailněji se jim věnujeme v odkaze "IV. fáze výcviku".

I. Trénink těla

Vaším cílem bude uběhnout/ujít vzdálenost, která se vám dnes zdá dlouhá, zvednout váhy, které jsou dnes pro vás těžké, udělat počet opakování různých cviků, které jsou dnes pro vás vzdálené - samozřejmě vše přizpůsobeno vaším individuálním možnostem. Proč to všechno?

Protože tělo je základem, ve kterém se dobře bydlí, pokud se o něj staráme.

A síla těla a síla mysli jsou spojené nádoby. A spojení silného těla se silnou myslí je cesta ke spokojenosti sám se sebou. A z tohoto základu se dá postoupit dál směrem k celoživotnímu úspěchu.

V rámci koučovacích programů na posílení těla jsou naší vlajkovou lodí programy, ve kterých se naučíte thai box.

koucink osobni mentorovani sila teloNaučíte se dát i brát rány, pokud jste nikdy neboxovali - tím lépe - o to větší kus Cesty urazíte. Nejde jen o to, umět boxovat. Hlavně se zde dozvíte mnohé o sobě - o svém strachu, o své agresivitě, o své síle. Naučíte se osvobodit nebo zvládnout svojí agresivitu tak, aby sloužila k vaší obraně a ne k destrukci. Schopnost přijímat i dát fyzické rány vás posune ve vašem sebevědomí o značný kus výše. Schopnost vycítit a předběhnout útok vám dá psychickou sílu a převahu, která vám může ušetřit mnohé problémy.

Silné tělo je oporou pro mysl, která se tak lépe vypořádává s depresivními stavy, krizemi a stresy každodenního života.

 

II. Mentální trénink

Budete používat váš nejsilnější “sval” -  vaší mysl tak, aby podpořila růst a rozvoj vašeho těla - začnete poznávat svojí vnitřní Sílu. Naučíte se disciplíně myšlení - získáte pevný základ pro další růst.

Naše úspěchy i neúspěchy začínají v hlavě

A je jen otázkou cviku naučit se používat mysl k vytyčení a dosahování svých cílů, anebo k tichému spočinutí v přítomnosti a ponoření se do klidu, který dobíjí vaše energetické zásoby. Učíme se zapojit představivost, paměť, učit se nové způsoby myšlení, lépe vnímat své myšlenky a to vše v neustále se měnících podmínkách - to jsou základní kritéria pro trénink mysli. A takto trénovaná mysl, se lépe vypořádává s možnými krizemi, depresemi a stresy našich životů.

 

Krajina emocí

Na tomto základě se vydáme do krajiny velmi silné mocnosti tohoto světa - do krajiny emocí. Že to není pro vás?

Že nad vámi emoce nemají žádnou moc, že se vás to netýká? Možná ne, možná ano...ovladani emoci umeni resit krize a deprese

 

Tak malý testík:

  • překvapíte v opilosti někdy sami sebe jak se chováte? Ať už agresivitou, přecitlivělostí anebo jdete do zážitků, které vás ráno "trochu mrzí”?
  • vybouchnete občas na děti nebo partnerku kvůli kravinám?
  • nebo jste naopak doma “zatažení” a mlčky trpíte?
  • je doma místo kam se netěšíte?
  • je pro vás stále těžší se motivovat do práce?
  • ztrácíte náboj a životní elán?
  • jste podráždění nebo úzkostní případně depresivní jen tak, protože je ráno? 
  • vidíte kolem sebe spíše samé “kretény” a problémy než inspirativní lidi a události?
  • jaká je vaše převládající nálada? Zataženo nebo slunečno?
  • máte nějaké milostné vztahy, se kterými se doma nemůžete pochlubit? :-)

Pokud nasbíráte více než 3-4 “Ano", tak je oblast emocí něčím, co by si zasloužilo trochu péče.

Přiznat si, že nějaké emoce mám a pochopit jejich roli v našem životě.

 Nakonec všechno co v životě chceme a děláme, tak děláme kvůli “dobrému pocitu”

Který doufáme budeme trvale zažívat poté, co vyděláme balík, dostavíme barák, získáme zakázku, dokončíme projekt, zhubneme pár kilo, dostaneme se do formy, uvidíme exotické krajiny, pomilujeme krásné ženy, vypijeme skvělá vína, vykouříme vítězné doutníky, sníme všechny lahůdky, získáme obdiv, respekt a nehynoucí úctu příštích generací, budeme mocní ředitelé tohoto světa a přilehlých galaxií, kteří používají svoji moc pro nejvyšší dobro všech zúčastněných - tak až tohle všechno budeme mít, tak co potom? Potom konečně na chvilku spočineme a budeme si užívat dobrý pocit - a pocit patří do říše citlivosti a emocí…a pokud to tak nějak podobně máte, tak je dobré se citlivosti a emocím věnovat, abychom náhodou neminuli cíl…anebo nám cestou nezmizel, kvůli vší naší tvrdosti, bezohlednosti a necitlivosti.most do zlene

Kdo se zříká svých emocí, do značné míry se zříká i své síly.

V této oblasti leží i dar intuice, tvořivosti, vizionářství a emočního vůdcovství. Kdo se zříká svých emocí, do značné míry omezuje i svoji schopnost tvořivosti, intuice a charisma, což jsou důležité dovednosti každého vůdce, ať už se pohybuje v jakékoliv oblasti lidské činnosti. Je to jako když jedete na půl plynu, jako když vám do motoru teče jenom omezené množství paliva…a pak se divíte, že vám to nejede...