„Nežerte“, cvičte, spěte. Opakujte
To znamená vědomě jíst. Najít svůj způsob stravování, který vyhovuje vašemu typu těla a životnímu stylu. Bude to vyžadovat experimentování, omezování, vytrvalost, vnitřní boje.
Cviků na břicho je na netu spousty. Já se tady zaměřím na obvyklé chyby:
1. Pouze izolované cvičení břicha (lehy sedy, sklapovačky, zvedání nohou…) – vede to dlouhodobě k potížím se zády.
Cvičte hlavně cviky, kde se zapojuje celé tělo. Začněte od správného dýchání přes cviky v pozici na čtyřech, cviky na gymnastickém balonu, cviky s expandérem v postoji, rotace s expandérem až k dřepům, mrtvým tahům, swingům.
Izolované cviky mají své místo, pokud jsou vyváženy cviky, které tuto partii zapojují do fungování celého těla.
2. Nedostatek aerobního pohybu a zlá strava. Hezké břicho je vidět, protože na něm není přebytek tuku.
Můžete mít silné břicho, které není pod vrstvou tuku vidět. No a co? Je lepší být zdravý a silný s trochou tuku, než hubený α slabý.
Αle zpět k tématu. Pokud chcete mít málo tuku a nejste majitelem těla, které je od přírody vybaveno malou vrstvou tuku, tak vás čeká pravidelný aerobní a anaerobní trénink (běh, švihadlo, kolo, box…) a kontrola v jídle – jíst vědomě.
Tělo se zlepšuje a formuje, když po tréninku ležíte na gauči. Odpočinek po tréninku je stejně důležitý jako trénink. Zanedbávání regenerace je častou chybou u výkonnostních sportovců. Zanedbávání tréninku je častou chybou u hobíků.
Mít hezké břicho a udržet si ho, je běh na dlouhou trať. Je lepší cvičit méně a dlouhodobě, než moc a přestat po měsíci.
Taky je, chlapi, dobré vědět, že holkám se líbí měkčí bříška – připomínají jim miminka a nemusí se stydět za to svoje :-). Tím jsem chtěl říct, že jsou i jiné důležité hodnoty v lidském životě, než hezké břicho. Třeba hezký zadek. Ale o tom až příště.